Projektowanie

Projektowanie z Pracownią BUMBUL

Projekt częściowy

W mojej pracowni Bumbul mamy kilka możliwości projektu do wyboru.

Możesz wybrać projekt częściowy – czyli projekt wybranych pomieszczeń.
Przygotowuję dla Ciebie ofertę według ustaleń i Twoich preferencji.
Następnie spotkamy się na budowie aby wykonać inwentaryzację lub będę pracować na podstawie rzutów budowlanych. Kolejnym punktem jest spotkanie w biurze i omówienie Twoich potrzeb, weryfikacja budżetu i ustalenie stylu w jakim czujesz się najlepiej.
Pierwszym etapem prac nad projektem jakie wykonuje jest przygotowanie rzutów koncepcyjnych, z uwzględnieniem ułożenia ścian i mebli ruchomych. Przedstawię Ci dwa lub trzy rzuty, na których będziemy pracować aż wybierzemy ten najbardziej Ci odpowiadający.
Kolejnym etapem – najważniejszym i najbardziej czasochłonnym jest przygotowanie wizualizacji 3D. Wizualizacje są czasochłonne bo wymagają doboru materiałów, ustawienia świateł i detali. To one pozwolą Ci zobaczyć Twoje wnętrze jeszcze przed realizacją. Ja jednak traktuję je poglądowo ponieważ wybór elementów na żywo powoduje czasami ciekawe niespodziewane zmiany. To sprawia że projekt jest jeszcze bardziej indywidualny.
Kiedy zaakceptujesz projekt przychodzi czas na część techniczną. To bardzo ważna cześć projektu dla wykonawców. Wyznaczenie punktów elektrycznych i wod-kan, przekroje z uwzględnieniem
detali, kłady ścian z opisem ułożenia płytek, rzuty na posadzki oraz rysunki sufitów podwieszanych i zabudów. Ostatnim punktem w częściowym projekcie jest specyfikacja materiałów. Przedstawię ci listę z opisem jaką ilość i gdzie możesz kupić farby i podłogi, przygotujemy Ci ofertę naszego oświetlenia, tapet i mebli.

Projektowanie z Pracownią BUMBUL

Projekt „pod klucz”

Możesz wybrać projekt częściowy lub całego domu, mieszkania albo lokalu..
Projekt pod klucz różni się od projektu częściowego tym, że dodatkowo możesz skorzystać z usług współpracującej z nami grupy wykonawców, którzy będą dbali o każdy detal a my poprowadzimy nadzór nad pracami aby nie odbiegały od projektu.
Po naszej stronie leży przygotowanie rysunków mebli na indywidualne zamówienie i ich precyzyjne wykonanie prze grupy montażowe, które współpracują z naszą pracownią Bumbul.
W naszym showroomie można wybrać i kupić meble ruchome, lampy, oświetlenie i dodatki.
Możesz też zlecić nam zakup wszystkich materiałów do wykończenia wnętrza.
Po remoncie i sprzątaniu nadchodzi najprzyjemniejsza część, którą lubimy najbardziej. Gotowe wnętrze ubieramy w kwiaty, dodatki, obrazy, zdjęcia, i inne dekoracje. Tak wykończone wnętrze oddajemy w Twoje ręce gotowe do zamieszkania.

Projektowanie z Pracownią BUMBUL

Nadzór autorski

Ten etap prac może się pojawić jeśli tylko tego zechcesz. Wtedy po naszej stronie leży spotykanie się z wykonawcami na budowie, omówienie projektu i kolejnych etapów prac. Sprawdzamy czy wykonywane prace pokrywają się z projektem, jesteśmy pod telefonem dla wykonawców żeby zawsze kiedy mają pytanie lub wątpliwość mogli nas zapytać o rozwiązanie. Omawiamy z ekipami rysunki techniczne i przygotowujemy dla ekip potrzebne wydruki.
W zakres nadzoru wchodzą również nasze wspólne wyjazdy celem zakupienia mebli, wyborze kolorów farb, struktur, firan i zasłon a także kwiatów i dodatków. To chyba najprzyjemniejszy etap całego projektu bo wiemy że to już zwieńczenie naszej pracy.